Արհեստական բանականությունը ոչ միայն տեխնոլոգիական առաջընթացի, այլև ներդրումային մշակույթի վերափոխման շարժիչ ուժն է:
Այս տարվա գագաթնաժողովի խորագիրն էր Anatomy of AI (Արհեստական ինտելեկտի անատոմիան)՝ ուղղված արհեստական բանականության կառուցվածքի, հնարավորությունների և ազդեցության խորքային վերլուծությանը։
Միջոցառումը համախմբեց տեխնոլոգիական ընկերությունների ղեկավարներին, ներդրողներին, ստարտափներին և պետական կառույցների ներկայացուցիչներին՝ քննարկելու ոլորտի արդի մարտահրավերներն ու ապագայի ուղղությունները։
Cube Invest-ի մասնակցությունը Silicon Mountains 2025-ին պայմանավորված էր ընկերության տեսլականով՝ խթանել նորարարական և տեխնոլոգիական ուղղվածությամբ բիզնեսների զարգացումը, ներդրումների միջոցով նպաստել Հայաստանի և տարածաշրջանի տեխնոլոգիական աճին, ինչպես նաև ստեղծել հարթակներ՝ կապիտալի և նորարարության միջև արդյունավետ համագործակցության համար։
Ընկերության ռազմավարությունը կառուցված է տվյալահեն որոշումների, համագործակցության բազմաշերտ մոդելների և պատասխանատու ներդրումների վրա՝ նպատակ ունենալով ձևավորել երկարաժամկետ արժեք թե՛ ներդրողների, թե՛ տեղական տնտեսության համար։
Մենք հավատում ենք, որ յուրաքանչյուր նորարար գաղափարի հիմքում վստահությունն է՝ մարդկանց, տեխնոլոգիաների և ապագայի հանդեպ։
Տեսանյութը կարող եք դիտել այստեղ՝
Մենք միացել ենք Mantashyants Global EXPO 2024-ին
Mantashyants Global EXPO 2024 -ը Հայաստանի գործարար միջավայրի համար նոր ու յուրահատուկ միջոցառում է, որը կազմակերպվում է առաջին անգամ Մանթաշյանց գործարարների միության կողմից: Այս բացառիկ ցուցահանդեսը նպատակ ունի տարբեր ոլորտների բիզնեսներին հնարավորություն տալ ներկայացնելու իրենց գործունեությունը, փոխանակվելու փորձով և ամրապնդելու կապերը միմյանց հետ:

Искусственный интеллект является не только двигателем технологического прогресса, но и трансформирующей силой инвестиционной культуры.
Тема саммита в этом году — «Анатомия ИИ» — была посвящена углубленному анализу структуры, возможностей и влияния искусственного интеллекта.
Мероприятие собрало руководителей технологических компаний, инвесторов, стартапы и представителей государственных учреждений для обсуждения актуальных вызовов отрасли и направлений ее развития в будущем.
Участие Cube Invest в Silicon Mountains 2025 было обусловлено видением компании — содействовать развитию инновационных и технологически ориентированных бизнесов, способствовать технологическому росту Армении и региона через инвестиции, а также создавать платформы для эффективного взаимодействия капитала и инноваций.
Стратегия компании строится на принятии решений на основе данных, многоуровневых моделях сотрудничества и ответственных инвестициях, с целью создания долгосрочной ценности как для инвесторов, так и для местной экономики.
Мы верим, что в основе каждой инновационной идеи лежит доверие — доверие к людям, технологиям и будущему.
silicon mountains 2025
Вы можете посмотреть видео здесь՝
24.07.25
Во время встречи 27 февраля инвестиционная компания Cube Invest и Parvanian Consulting подписали меморандум о сотрудничестве․